Pan Lej Ming, 30 let, svobodný, tragicky zahynul po dvou letech věznění a mučení

Pridané

Pan Lei Ming se podílel na napíchnutí changchunské kabelové televize za účelem informování milionů čínských spoluobčanů o krutém pronásledování praktikujících meditační praxe Falun Gong.

Lei Ming byl zatčen 5. března 2002. Prošel mnoha druhy brutálního mučení. Mučili ho na tygří lavici, šoky elektrickými obušky (na obličeji, ústech, krku a konečníku), dušením plastovými sáčky, které mu dávali na hlavu, údery na železné vědro, jež měl nasazené na hlavě, pálením krku do červena rozžhaveným šroubovákem, kopanci, bitím atd.

Pan Lei Ming byl odsouzen k 17 letům odnětí svobody. Ve vězení v Jilinu byl mučen brutálním bitím, vkládáním prstů do očních bulev, drcením varlat, připoutáním na „napínací lože“ po dobu sedmi dnů, byl nucen sedět narovnaný na posteli celý den atd. V roce 2004 byl propuštěn.
Ačkoliv byl Lei Ming chromý, policie ho nepřestala pronásledovat. Aby se vyhnul dalšímu zatčení, musel často měnit místo svého pobytu. Byl stále slabší a slabší. Vážil méně než 45 kilogramů. 6. srpna 2006 tragicky zahynul.

http://cz.clearharmony.net/articles/a869-Pan-Lej-Ming-ktery-se-podilel-na-napichnuti-kabelove-televize-v-roce-2002-v-Changchunu-zemrel-na-zpusobena-zraneni.html