Pan Yu Zhou – 42 let, hudebník, umučen 10 dnů po zatčení, oblíbený bubeník, kytarista, zpěvák tříčlenné folkové skupiny „Xiaojuan & Spolubydlící z údolí“

Pridané

V roce 1995 se hudebník Yu od kamaráda doslechl o Falun Gongu. On i jeho přítelkyně byli nadšeni z praxe, která učí pravdivosti, soucitu a snášenlivosti a ihned vstoupili na cestu kultivace charakteru. Přátelé o nich říkali, že jsou to ti nejhodnější lidé, které kdy potkali.

Začátkem července 2001 zadržela policie Yuovu přítelkyni Xu. V Pekingském ženském vězení musela Xu snášet mnoho druhů mučení, své praxe se ale nevzdala. V době věznění Xu nepřestávala říkat ostatním, že Falun Gong je dobrý. Její slova a nesobecké skutky nalezly odezvu u mnoha vězňů a dokonce i u členů vězeňské stráže. Vedení věznice se začalo obávat, že vězeňská stráž a další vězni začnou praktikovat Falun Gong, a tak jí posílalo z jedné pracovní skupiny do druhé.

Před koncem roku 2006 byla Xu propuštěna a dvojice se tak konečně setkala. Vypadalo to, že se jejich život vrátil do svých kolejí, a že je čeká nadějná budoucnost.

Když se ale 26. ledna 2008 hudebník Yu Zhou a jeho přítelkyně vraceli z nahrávací zkoušky, zastavili je policisté a v rámci „vítání olympiády“ prohledali jejich auto. Protože policisté u nich našli materiály o Falun Gongu, ihned je poslali do záchytného centra Tchung-čou. 10 dnů od zatčení obdrželi bubeníkovi příbuzní výzvu, aby se ihned dostavili na jednotku intenzivní péče. Zde se měli s Yuem setkat. Když rodina dorazila na místo, Yu už nedýchal.
Ve snaze zakrýt své zločiny požadovalo detenční centrum okamžitou kremaci Yuova těla.